Jak zmienić IP

Czy istnieje coś takiego? Po części tak, ale pamiętaj – nigdy nie jesteś w 100 % anonimowy. Możesz po części ukryć swoje IP, w różnych celach (ominięciu blokady regionalnej w celu obejrzenie filmu, który nie jest dostępny w Twoim kraju), powodów jest multum ale mniej rozwiązań.

VPN (ang. Virtual Private Network czyli wirtualna sieć prywatna) – jego zadaniem jest tworzenie tunelu, w którym są wymieniane dane pomiędzy klientami końcowymi, jest po prostu pośrednikiem w procesie przepływu danych. W sieci jest sporo darmowych jak i płatnych serwerów VPN, programów, dzięki którym masz możliwość korzystania z sieci prywatnej.

Proxy (serwer pośredniczący, tzw. pośrednik, używana nazwa to proxy) – zazwyczaj jest to strona internetowa tzw. bramka, dzięki której możesz przeglądać inne zasoby internetowe niedostępne dla Twojego regionu albo chcesz pozostać anonimowy. W internecie również są specjalne program, które umożliwiają korzystanie z proxy (darmowe jak i płatne). Zmienne IP – opcja korzystna dla użytkowników sieci komórkowych i w niektórych dostawcach internetowych. W momencie zrestartowania urządzenia (router, modem, smartphone, laptop, komputer stacjonarny), przydzielane jest inne IP z puli dostępnej dla operatora.